Michał Malitowski

(ur. 28 Maja 1980 w Zielonej Górze)

Samba na betonie

Michał miał niespełna 8 lat, gdy po raz pierwszy wszedł na taneczny parkiet. Odkąd pamięta, słysząc muzykę, nie potrafił spokojnie ustać w miejscu. Taniec błyskawicznie stał się jego największą życiową pasją. Mimo że oznaczał koniec marzeń o karierze piłkarza. Rodzice bardzo szybko zauważyli wyjątkowy talent, naturalne predyspozycje, a przed wszystkim zaangażowanie młodego tancerza, i wspierali go od samego początku. Do dziś Michał powtarza, że to właśnie rodzinie zawdzięcza swoje sukcesy. Szlifowanie diamentu rozpoczęło się najpierw w klubie „Jacek” przy zielonogórskim Domu Harcerza, a następnie w Szkole Tańca „Gracja”.

Szczęśliwe okazało się, że fascynację tańcem podziela córka znajomych państwa Malitowskich, a przy okazji sąsiadka z zielonogórskiego bloku – Iwona Golczak. Wybór partnerki okazał się strzałem w dziesiątkę. Choć w tym wypadku lepiej chyba mówić o strzale w czternastkę, ponieważ Michał i Iwona tańczyli wspólnie aż 14 lat! W tym czasie czterokrotnie zdobyli Mistrzostwo Polski, a w 1999 roku wygrali w angielskim Blackpool prestiżowy turniej British Open w kategorii do 21 lat.

Zawodowy Zwycięzca

W październiku 2002 roku Michał podjął przełomową decyzję, dając początek jednej z największych karier w historii tańca. Razem z Joanną Leunis, Belgijką pochodzącą z Liege, stworzył parę, która zdobyła wszystkie najważniejsze tytuły w kategorii Professional Latin i zachwyciła tysiące fanów na całym świecie. Na stronie www.malitowskileunis.com można śledzić karierę tej niesamowitej pary "na żywo", dzięki wiadomościom prosto od Michała i Joanny oraz materiałom foto i video z najważniejszych występów Mistrzów.

Nic więc dziwnego, że Michał ponad 300 dni w roku spędza na parkietach najsłynniejszych aren pod każdą szerokością geograficzną. Wielotysięczna widownia oklaskiwała go między innymi w prestiżowej, londyńskiej Royal Albert Hall, w znanym z ceremonii rozdania Oskarów Kodak Theatre w Los Angeles, na Kremlu, w Olimpijskim Centrum w Sydney, syberyjskim Jekatenburgu czy w mieszczących kilkanaście tysięcy fanów arenach sportowych w Chinach, Japonii czy Malezji. To tylko niektóre z setek miejsc, odwiedzanych każdego roku przez globalnego ambasadora tańca latynoamerykańskiego.

Taniec z mediami

Do pokazów i turniejów na wszystkich kontynentach należy również dodać miliony widzów przed ekranami. Sportowy kanał Eurosport czy niemieckie ARD i ZDF regularnie transmitują zawody z udziałem Michała. Najlepszy tancerz latynoamerykański od lat zapraszany jest w roli gwiazdy i eksperta przez telewizje na całym świecie. Publiczność międzynarodowa zna go między innymi z takich popularnych programów jak hit BBC Strictly Come Dancing (Wielka Brytania), You Can Dance oraz Taniec z Gwiazdami w wersji włoskiej, holenderskiej, amerykańskiej czy też ukraińskiej. W związku z ogromną popularnością w Azji, telewizje w Chinach, Japonii, Korei Południowej czy na Tajwanie chętnie zapraszają Michała do udziału w  programach nie tylko o tematyce tanecznej.

W polskich mediach Michał zagościł na dobre, gdy w marcu 2012 został jurorem polsatowskiego hitu Tylko Taniec. Got to Dance. Następnie podbił serca największej polskiej publiczności telewizyjnej jako juror Tańca z Gwiazdami. Nasze działy Galeria Video i Media to najlepsze miejsce, aby poznać medialny portret Michała.

Życie jest tańcem

W odróżnieniu od wielu tancerzy, Michała interesuje nie tylko ruchowy wymiar tańca. Tańczenie od zawsze było dla niego całościowym doświadczeniem, w którym ciało musi uzupełniać się z umysłem. Właśnie z tego powodu, w momencie, gdy jego międzynarodowa kariera zaczęła nabierać rozpędu, zdecydował się jednocześnie rozpocząć studia na Uniwersytecie Zielonogórskim. Tytuł magistra na wydziale Animacji Społeczno - Kulturalnej, ze specjalizacją taniec, zdobył w 2004 roku, zaledwie kilka tygodni po tym, jak zajął trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata par zawodowych w Miami!

Free your mind and your dance will follow

Wyjątkowe podejście Michała do tańca latynoamerykańskiego, wypracowane podczas wieloletniej współpracy z charyzmatycznym trenerem, profesorem Ruudem Vermeij’em, pozwoliło mu nie tylko zdobyć w zawodowym tańcu wszystko, ale również rozwinąć się w wyjątkowy sposób zarówno fizycznie jak i mentalnie.

Takie cele stawia sobie również Michał jako nauczyciel tańca. Nie ma znaczenia, czy występuje z wykładami i pokazami dla trenerów i sędziów z całego świata, czy uczy parę amatorów. Zawsze pokazuje taniec, który inspiruje ciało i umysł, pozwala wyrazić emocje, nawiązywać głębsze relacje i lepiej komunikować się z otoczeniem.

Każdy jest panem swojego stylu

Taniec, jaki prezentuje i jakiego uczy Michał, ma dawać widzom nie tylko przyjemność dla oka. Powinien być również niezwykłym doświadczeniem, wywołującym najgłębsze emocje. Dlatego każde pojawienie się Michała na parkiecie łączy się z wyzwoleniem niesamowitego ładunku czystej, prawdziwej energii. Łącząc naturalną dynamikę z profesjonalną precyzją, klasyczną i nowoczesną choreografię, ciężką pracę i czystą zabawę, zachęca wszystkich, którzy tańczą, aby odnaleźli swój indywidualny styl. Tylko w ten sposób taniec może dać prawdziwą przyjemność i naprawdę zmienić życie.

Szkoła Mistrzów

Dowodem na sukces tej filozofii jest nie tylko kariera Michała, ale także szkoła tańca, którą współtworzy. DansinnHeavenly to największe i najbardziej prestiżowe studio taneczne w Hongkongu, a także kwatera główna dynamicznie rosnącej marki tanecznej Michała - Dansinn. Na jego parkiecie spotykają się mistrzowie różnych stylów tanecznych z parami Pro/Am. Studio promuje bowiem tę niezmiernie popularną w Azji kategorię, której zasadą jest łączenie w taneczne pary amatora z profesjonalistą.

Dansinn to przedsięwzięcie, które w pełni pozwala Michałowi zrealizować plany stworzenia wyjątkowej szkoły tańca, otwartej dla wszystkich, którzy znajdują w tańcu przyjemność, piękno i emocje. Studio tańca, w którym każdy może poczuć w sobie taniec.

 

Na początku 2017 roku Michał spełnił swoje wieloletnie marzenie, otwierając w Warszawie na ulicy Mińskiej 65, pierwsze polskie studio tańca pod marką Dansinn by Malitowski.

Mistrzowskie Tytuły

 • Mistrz Świata Professional Latin 2008, 2009
 • Mistrz Europy Professional Latin 2007–2011
 • Mistrz Polski Professional Latin 2002–2010
 • Mistrz Świata Professional Showdance 2002, 2004
 • Mistrz Europy Professional Showdance 2004, 2005
 • Mistrz British Professional Open 2008–2014
 • Mistrz UK Professional Open 2007–2015
 • Mistrz International Professional Open 2005–2011 2013-2014
 • Zwycięzca Pucharu Świata, Kreml, Rosja 2010, 2012
 • Zdobywca Nagrody Księcia Japonii 2010
 • Zdobywca Nagrody “Carl Alan Award for Best Performance” 2010
 • Zwycięzca Pucharu Świata, Shenzhen, Chiny 2012